تبلیغات
Sport News - آغاز هفته‌ی ششم لیگ برتر / تقابل متفاوت سرخابی‌ها در شمال غرب / پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها قدیمی علیه‌ی یكدیگر
..:::دنیای فوتبال:::..

آغاز هفته‌ی ششم لیگ برتر / تقابل متفاوت سرخابی‌ها در شمال غرب / پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها قدیمی علیه‌ی یكدیگر

نویسنده :(MTJ-AT)
تاریخ:شنبه 21 شهریور 1388-02:11 ب.ظ

هفته‌ی ششم مسابقات فوتبال لیگ برتر یك‌شنبه با برگزاری هشت دیدار به طور هم‌زمان در شهرهای مختلف كشور آغاز می‌شود.

image

طبق روال در ماه مبارك رمضان تمام بازی‌ها پس از افطار و از ساعت 21 آغاز می‌شود و در حساس‌ترین مسابقه این هفته تراكتورسازی تبریز كه در بعضی از هفته‌های گذشته ركورد حضور تماشاگر را در استادیوم خانگی‌اش داشته است، میزبان استقلال تهران خواهد بود.


* تراكتورسازی تبریز ـ استقلال تهران (ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز)

این بار تقابل متفاوت سرخابی‌ها

تراكتورسازی در حالی میزبان استقلال تهران است كه در چند هفته گذشته نتایج نسبتا خوبی گرفت. فراز كمالوند سرمربی این تیم پیش از این گفته بود كه هواداران تراكتورسازی از هفته ششم لیگ در بازی مقابل استقلال تهران، تیم واقعی‌شان را خواهند دید. هواداران علاقمند این تیم تبریزی با وجود میزبانی استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، در یكی دو هفته از بازی‌های گذشته با حضور 55 هزار نفری در استادیوم یادگار امام ركورد حضور تماشاچی را در یك بازی خانگی زدند.تراكتورسازی در حال حاضر با 7 امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد.

هم‌چنین استقلال تهران كه هفته گذشته با گل لحظات پایانی آرش برهانی توانست سه امتیاز شیرین خانگی را از سایپا بگیرد، در شرایط روحی خوبی به مصاف تراكتور خواهد رفت. به اعتقاد برخی كارشناسان و حتی برخی از مهاجمان این تیم، مشكل گلزنی استقلال هنوز حل نشده اما، این درحالی است كه خط دفاع آنها بهترین آمار را نسبت به سایر تیم‌های لیگ داشته است. استقلال با 11 امتیاز و به خاطر تفاضل گل كمتر در رده سوم جدول قرار دارد.


* سپاهان اصفهان ـ پاس همدان (ورزشگاه فولادشهر اصفهان)

تقابل تفكرات سه نسل استقلال

این بازی از جهتی دوئل مربیان استقلالی در سه نسل است. منصور پورحیدری، امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان ستاره‌های سه نسل استقلال این‌بار روی نیمكت‌ مربیگری، تفكرات‌شان را به مسابقه می‌گذارند. سپاهان با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی با گذشت پنج هفته از لیگ، هنوز در حد انتظار ظاهر نشده و گویی نیاز به زمان بیشتری برای هماهنگی تیمی دارد. آنها هفته پیش از در داربی كارخانه‌های فولاد، توانستند فولاد خوزستان را شكست دهند اما با این حال 7 امتیازی و در جایگاه هفتم هستند.

در سوی مقابل پاس همدان كه منصور پورحیدری را به عنوان مسوول كادر فنی در لیست خود دارد، از علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی استفاده كرده و ظاهرا در شرایط مطلوبی به مصاف سپاهان می‌رود. پاس در چهار هفته اول لیگ نتایج مطلوبی كسب نكرد و كادر فنی این تیم تا مرز استعفا نیز پیش رفتند اما آنها هفته گذشته پیروزی خوبی به دست آوردند و به زعم پورحیدری در وضعیت روحی روانی مطلوبی به اصفهان خواهند رفت. پاس با 4 امتیاز پانزدهم لیگ است.


* استیل‌آذین ـ پیكان قزوین (ورزشگاه شهید دستگردی تهران)

دوئل پرسپولیسی‌ها روی نیمكت مربیان

این مسابقه هم به نوعی تقابل تفكرات پرسپولیسی‌ها روی نیمكت مربیگری تیم‌هاست. حمید استیلی در برابر حمید درخشان. استیلی با استیل‌آذین لیگ را خوب شروع كرد اما وجود ستاره‌های سرشناس در این تیم هنوز نتوانسته بر فاكتور هماهنگی تیمی غلبه پیدا كند و آنها در هفته‌های اخیر عملكرد در خور انتظاری نداشته‌اند. استیل‌آذین 10 امتیازی در حالی با در اختیار داشتن بازیكنانی چون علی كریمی، حسین كعبی، فریدون زندی، شاپورزاده، غلامی، چاووشی و... مقابل تیم هم‌امتیازش در یك پله بالاتر می‌ایستد كه برخلاف آنها پیكان از فاكتور هماهنگی تیمی بهره می‌برد و با بازیكنان نسبتا گمنام، در حد بضاعتش نتایج خوبی گرفته است. حمید درخشان كه دیرهنگام به این تیم پیوست، تیم یك دستی را روانه بازی‌ها كرده است. آنها البته در این بازی علیرضا عباسفرد سرشناس‌ترین بازیكن‌شان را در اختیار ندارند. عباسفرد در بازی گذشته پیكان رباط صلیبی پاره كرد.


* سایپا كرج ـ مقاومت شیراز ( ورزشگاه شریعتی كرج)

شیراز هم‌چنان می‌تازد

گل دیرهنگام استقلال تهران در وقت‌ اضافه وقت‌های تلف‌شده دیدار برابر سایپا تاثیر روانی نامطلوبی بر پیكره این تیم داشت. سایپا در آن مسابقه به رسم بازی فصل پیش گل خورده را به سرعت پاسخ دادند اما یك امتیاز قابل قبول‌شان از استقلال در ورزشگاه آزادی در آخرین لحظات از دست رفت. سایپا 6 امتیازی كه در رده یازدهم قرار دارد لیگ را با شكست آغاز كرد و از آن موقع یكی در میان بازی‌هایش را برده است. بر این سنت آنها باید پیروز بازی هفته ششم باشند.

مقاومت شیراز ستاره‌ی هفته‌های كنونی و صدرنشین لیگ در وضعیت روحی مطلوبی قرار دارد. بازیكنان این تیم به یاد ندارند زمانی را كه مقاومت حتی برای یك هفته صدرنشین جدول باشد اما، داوود مهابادی سرمربی این تیم بارها بر تغییر رده‌ها در هفته‌های ابتدایی لیگ تاكید كرده است. مقاومت 11 امتیازی بوده و شاید نسبتا به سایر تیم‌های لیگ با بودجه كمتری تیمش را بست اما بهترین عملكرد را داشته است. مسوولان و بازیكنان این تیم، تمام تمركزشان را جمع كردند تا سرنوشت برق فصل پیش نصیب آنها نشود.


* ملوان بندرانزلی ـ فولاد خوزستان (ورزشگاه تختی بندرانزلی)

جدال بازنده‌ها

ملوان به رغم آنكه از 17 تیم دیگر لیگ، تمرینات آماده‌سازی پیش از فصل را زودتر شروع كرد و تركیب بازیكنانش نسبت به فصل قبل نیز بهتر بوده اما، نتایج‌شان انتظار هواداران این تیم را برآورده نساخته است. آنها حتی امسال در زمین چمن ترمیم شده استادیوم تختی به مصاف حریفان می‌رود اما از پنج بازی گذشته تنها 5 امتیاز كسب كرده و در رده سیزدهم است. احمدزاده سرمربی ملوان، هواداران این تیم را به صبور دعوت كرده است.

فولاد خوزستان نیز چنین وضعیتی را با لوكا بوناچیچ دارد. مجید جلالی سرمربی موفق فصل پیش فولاد وقتی از این تیم كنار گذاشته شد، برخی مدیران، بازیكنان و هواداران این تیم اظهار نارضایتی كردند اما به هر ترتیب تصمیم‌گیرنده تیم‌شان گروه دیگری بودند. بوناچیچ كه در گذشته روزهای خوبی را با فولاد گذرانده امسال با وجود داشتن فرصت كافی برای تمرینات آماده‌سازی و بستن تیم با بازیكنان مورد نظرش، نتایج ناامید كننده‌ای گرفته، اما با این وجود همچنان از سوی مسوولان واقعی فولاد مورد حمایت قرار گرفته است. فولاد با 3 امتیاز از پنج مسابقه، هفدهم جدول است.


* ابومسلم مشهد ـ راه‌آهن شهرری (ورزشگاه ثامن‌الائمه مشهد)

مشهدی‌ها به دنبال فرار از بحران مدیریتی

ابومسلم این فصل هم به مانند سال گذشته درگیر مسایل مدیریتی است و این روند تاثیرات مستقیمی بر عملكرد كادر فنی و بازیكنان این تیم داشته است. از زمانی كه پرویز مظلومی در انتهای لیگ هفتم از این تیم جدا شد، ابومسلم روزهای نسبتا خوش گذشته را به فراموشی سپرده و به حریف نه چندان مهمی برای دیگر تیم‌ها تبدیل شده است. تنها نماینده مشهد در لیگ برتر اكنون با 3 امتیاز شانزدهم است.

راه‌آهن شهرری كه هفته‌ی گذشته با گل دقیقه 85 توانست از شكست برابر استیل‌آذین نجات یابد، روند نامطلوبی را در این پنج هفته داشته است. آنها در هفته نخست با پیروزی بر فولاد نوید تیمی قدرتمند را با ارنی برندتس سرمربی هلند‌ی‌شان دادند اما پس از آن با سه شكست پیاپی ثابت كردند كه فولاد حریف نه‌چندان قدرتمندی برایشان بوده است. این تیم با چهار امتیاز در مكان چهاردهم جدول قرار دارد.


* مس كرمان ـ ذوب‌آهن اصفهان (ورزشگاه شهید باهنر كرمان)

تعهد مظلومی به هواداران

پیروزی خارج از خانه هفته پیش مس برابر صبای قم، پرویز مظلومی سرمربی این تیم را رضایتمند ساخت و او به هواداران كرمانی معترف شد تا تیم‌ واقعی‌شان را از این هفته در لیگ ببینند. وی گفت قبلا هم گفته بود مس واقعی را از هفته پنجم خواهید دید اما برخی كارشناسان معتقدند اشتباهات ضیایی سرمربی صبا در تعویض‌هایش،‌ عامل پیروزی مس در این بازی بود، چرا كه صبا در نیمه نخست برنده مسابقه شد. مس با 7 امتیاز نهم است و هوادارانش كماكان منتظرند تا بازی‌ها و نتایج بهتری را از نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ببینند.

ذوب‌آهن اصفهان كه همواره حریف سرسختی برای هر تیمی است، با تساوی خانگی هفته پیش مقابل پرسپولیس صدر جدول را به مقاومت داد اما با امتیازی برابر نسبت به این تیم دوم است. كارشناسان حفظ تركیب موفق بازیكنان این تیم از چند سال پیش تاكنون را عامل قدرت ذوب‌آهن می‌دانند چرا كه آنها امسال هم به مانند فصل پیش، از مدعیان كسب عنوان قهرمانی هستند.


* استقلال اهواز ـ صبای قم (ورزشگاه تختی اهواز)

خداداد سكوت ناپذیر وآخرین فرصت ضیایی

خداداد عزیزی با استقلال اهواز عملكرد چندان بدی در پنج هفته ابتدایی لیگ نداشته است. آنها با وجود بضاعت محدودی كه در تركیب بازیكنانشان داشتند تاكنون مقابل مدعیان لیگ، حریف آسانی نبودند. این تیم با 5 امتیاز دوازدهم است؛ اما ظاهرا عزیزی امسال هم به رغم تذكرهای كمیته انضباطی بنای سكوت نداشته و همواره بر اظهار نظرهای تندش در مسایل مختلف پرده نمی‌پوشد.

صبا كه پس از دو هفته ابتدایی لیگ و كسب دو پیروزی هوادارانش را امیدوار و برخی كارشناسان را وادار ساخت تا او را جزو مدعیان احتمالی این فصل قلمداد كنند، سه هفته متوالی است كه مغلوب حریفان می‌شود و محمدحسن ضیایی با كادر فنی‌اش عرصه را به شدت برخود تنگ می‌بینند. شكست آخر صبا هفته پیش در حالی رخ داد كه تماشاچیان قمی شاهد پیروزی تیمشان در نیمی از زمان بازی بودند و پس از آن تصمیمات اشتباه ضیایی را عامل شكست می‌دانستند. سرمربی صبا به دلیل تنش‌های گذشته با خبرنگاران این شهر هم رابطه مطلوبی ندارد. صبا با 6 امتیاز در جایگاه دهم است و شاید مسوولان این تیم هفته ششم را آخرین فرصت برای ضیایی و دستیارانش می‌دانند.


آخرین دیدار از هفته ششم لیگ برتر نیز دوشنبه بین دو تیم پرسپولیس تهران و شاهین بوشهر در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

پرسپولیس اكنون با 9 امتیاز ششم است و با كسب تساوی خارج از خانه هفته پیش برابر تیم سرسخت ذوب‌آهن در وضعیت روحی خوبی قرار دارد اما مشكلات مالی این تیم و طلب بازیكنانش، همچنان بحث اصلی در تمرینات و محافل‌شان است.

شاهین بوشهر هم اولین و در حال حاضر تنها تیمی است كه سرمربی‌اش را پس از پنج هفته ابتدایی لیگ بركنار كرد. حمید كللی‌فر جای خود را به محمود یاوری باسابقه‌ترین مربی ایرانی شاغل در فوتبال كشور داد. یاوری با وجود گذراندن پنج جلسه تمرینی با این تیم، امید زیادی به كسب نتایج از پرسپولیس در تهران دارد و گفته است اگر بازیكنانم خودشان باشند می‌توانیم مقابل حریف موفق باشیم. شاهین البته تنها با 2 امتیاز در قعر جدول و مكان هجدهم قرار دارد و شاید از هم‌اكنون برخی كارشناسان این تیم را گزینه اول بازگشت دوباره به لیگ دسته یك می‌دانند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
erection problems
جمعه 3 خرداد 1398 01:11 ب.ظ
cheapest ed drug http://viagralim.us cheapest ed drug !
I relish, cause I found just what I was taking a look for. You've ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye
What causes burning pain in Achilles tendon?
شنبه 18 شهریور 1396 02:59 ق.ظ
It's the best time to make a few plans for the future
and it's time to be happy. I have read this put up and
if I could I want to suggest you few attention-grabbing issues or advice.

Perhaps you could write subsequent articles referring to this article.

I desire to learn even more issues approximately it!
Do you get taller when you stretch?
جمعه 6 مرداد 1396 10:23 ب.ظ
hey there and thank you for your info – I have definitely
picked up something new from right here. I did however expertise some technical issues using this website,
as I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get
it to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will often affect your
placement in google and could damage your high-quality score
if advertising and marketing with Adwords. Well I'm adding
this RSS to my email and could look out
for a lot more of your respective interesting
content. Make sure you update this again soon.
http://shrillearnings92.sosblogs.com
یکشنبه 25 تیر 1396 05:25 ق.ظ
It's very simple to find out any topic on web as compared to
books, as I found this paragraph at this web page.
carlynlawther.jimdo.com
جمعه 12 خرداد 1396 03:34 ب.ظ
What's up, its pleasant article regarding media print, we all
be familiar with media is a impressive source of data.
http://katinaTollner.jimdo.com/2015/06/26/hammer-toe-causes
دوشنبه 1 خرداد 1396 11:01 ب.ظ
Great blog here! Also your site loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?

I wish my site loaded up as fast as yours lol
Kristy
جمعه 29 اردیبهشت 1396 08:00 ق.ظ
I leave a leave a response when I especially enjoy a post on a website or if I have something to valuable to contribute to the discussion. It is caused by the sincerness communicated in the article I read.
And on this post Sport News - آغاز هفته‌ی ششم لیگ برتر /
تقابل متفاوت سرخابی‌ها در شمال غرب / پرسپولیسی‌ها و
استقلالی‌ها قدیمی علیه‌ی یكدیگر.

I was excited enough to drop a comment ;) I actually do have some questions for you
if it's allright. Could it be simply me or do a few of the
responses come across like coming from brain dead visitors?
:-P And, if you are posting on other social sites, I would like to follow you.
Could you make a list all of all your community sites like your linkedin profile,
Facebook page or twitter feed?
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 03:20 ب.ظ
I was wondering if you ever thought of changing the structure of your blog?
Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better.

Youve got an awful lot of text for only having one or two images.
Maybe you could space it out better?
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 01:45 ب.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for آغاز
BHW
سه شنبه 22 فروردین 1396 06:03 ب.ظ
Incredible points. Solid arguments. Keep up the amazing spirit.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر