تبلیغات
Sport News - شریفی: اعتراف مرفاوی خوب نبود
..:::دنیای فوتبال:::..

شریفی: اعتراف مرفاوی خوب نبود

نویسنده :(MTJ-AT)
تاریخ:شنبه 11 مهر 1388-11:16 ب.ظ

شریفی: اگر تبانی بود یكی از دو تیم برنده دربی می‌شدند

رئیس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: اگر قرار بر تبانی بود یكی از دو تیم پرسپولیس و استقلال برنده دربی می‌شدند.مجتبی شریفی در مورد حساسیت‌های....
image
رئیس كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: اگر قرار بر تبانی بود یكی از دو تیم پرسپولیس و استقلال برنده دربی می‌شدند.

مجتبی شریفی در مورد حساسیت‌های ایجاد شده قبل از دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس و همچنین مسائل انضباطی این دیدار عنوان كرد: در مواردی به ما اعلام می‌شود كه آیا برگزاری جلسه با لیدرهای دو تیم می‌تواند بر افزایش یا كاهش حساسیت این بازی تأثیرگذار باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سئوال باید بگویم قبل از انجام این دیدار در حد 5 دقیقه با بازیكنان دو تیم صحبت و به آنها توصیه می‌كنیم از هر نوع درگیری خودداری و جلوگیری كنند.
وی ادامه داد: كمیته انضباطی فیفا نیز به كمیته‌های انضباطی فدراسیون‌های تابعه دستور داده برای ارتقای كیفیت فوتبال با برخورد زننده، خطای شدید، درگیری و اهانت به بازیكنان نسبت به هم و یا كادر فنی و همچنین توهین به داوری جلوگیری كنند.
رئیس كمیته انضباطی یادآور شد: هنگامی كه این مقوله از طرف فیفا وضع شده است، من این سئوال را می‌پرسم كه آیا می‌شود فیقا قانونی را وضع كند كه موجب تنزل كیفیت فوتبال شود؟ به نظر من این مورد غیرممكن است كه فیفا با داعیه ارتقای كیفیت فوتبال و به عنوان منبع اصلی وضع مقررات فنی و انضباطی، مقرراتی را تعیین كند كه به جای ارتقای كیفیت، تنزل كیفیت را درپی داشته باشد. از طرف دیگر باید این مقررات ضمانت اجرایی داشته باشد.
ما از بازیكنان می‌خواهیم درگیر نشوند تا مهارت‌های تكنیكی و فنی خود را ارائه دهند.
شریفی در مورد شعار تماشاگران دربی در مورد بحث تبانی دو تیم و هماهنگی برای نتیجه تساوی تأكید كرد: اگر بخواهد این هماهنگی صورت بگیرد باید قبل از انجام بازی یكایك بازیكنان در جریان قرار بگیرند اما در صورتی كه هر بازیكن ده‌ها دوست خبرنگار دارد چطور می‌توان این موضوع را امكان‌پذیر دانست؟ ضمن این كه اگر چنین صحبتی با بازیكن شود وی با چه تدبیری می‌خواهد آن را محقق كند؟ به نظر من این موضوع به هیچ‌وجه شدنی نیست.
وی یادآور شد: هنگامی كه هواداران با هر نتیجه‌ای غیر از تساوی راضی می‌شوند اگر می‌خواست هماهنگی قبل از بازی صورت پذیرد باید بر پیروزی یكی از دو تیم تأكید می‌كردیم.
شریفی در مورد شعار تماشاگران مبنی بر این كه "فوتبال با سیاست نمی‌خواهیم "، اظهار داشت: اتفاقا منظور تماشاگران همین مورد بود. یعنی برای این كه در ورزشگاه خشونتی پیش نیاید گفته‌اند بازی مساوی شود كه این مورد اشتباه است زیرا اگر نتیجه مساوی نمی‌شد رضایت بیشتری حاصل می‌شد.
وی گفت: صاحبان اصلی فوتبال هواداران هستند و آنچه آنها را راضی می‌كند برد یكی از دو تیم است، بنابراین اگر كسی مدعی است كه هماهنگی قبل از بازی صورت گرفته است ما باید برای رضایت هواداران تلاش می‌كردیم. البته در بین بازیكنان دو تیم برد و باخت وجود دارد و آنها اگر تیمشان بازی را واگذار كند بنا بر قوانین فوتبال حرفه‌ای در هفته پس از بازی باید نتیجه را تحت هر شرایطی فراموش كنند.
رئیس كمیته انضباطی با اعلام این موضوع كه نگاه قالب در این مسابقه این بود كه یكی از دو تیم برنده شود، گفت: احتیاط بیش از حد در این مسابقه و این حس كه بازیكنان با این تفكر كه اگر بازی را واگذار كنند حتی در صورت قهرمانی نزد هوادار بازنده هستند باعث نتیجه مساوی می‌شود.
وی در مورد مشكلات انضباطی این دیدار، عنوان كرد: در مجموعه برگزاری مسابقات لیگ بازیكنان انضباط را رعایت می‌كنند. البته اصلی‌ترین مشكل ما در مجموعه لیگ مصاحبه بازیكنان پس از مسابقه است. مصاحبه حتما باید باشد تا بیان نقطه‌نظرات بازیكنان و مربیان در مورد خود بازی صورت پذیرد كه این از نگاه ما یك امر منطقی به شمار می‌رود اما انتقاد بدون رعایت موازین انضباطی تبعاتی را درپی دارد.
شریفی ادامه داد: به طور مثال برخی می‌گویند كه فلان تیم بازی جوانمردانه را رعایت نكرد. هنگامی كه مشكلی را به تیمی نسبت می‌دهیم باعث می‌شود هواداران تیمی كه این سخن شما موجب تحریك تیم و هوادارنش شده است نسبت به آن حرف واكنش نشان دهند. البته اگر این مصاحبه‌ها نباشد اهانتی هم درپی آن نخواهد بود.
وی با اشاره به این كه قبول دارم هوادار نباید به كسی اهانت كند، خاطرنشان كرد: بازیكن و مربی هم نباید هواداران را تحریك كنند. میثم بائو در پایان مسابقه مصاحبه‌ای انجام داد كه عدم رعایت مفاد ماده 47 آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال بود.
شریفی درباره مصاحبه صمد مرفاوی كه در پایان بازی گفته بود من دیدم بازیكن پرسپولیس روی زمین افتاده است و دستور ادامه بازی را دادم، اظهار داشت: این مطلب كه مرفاوی گفته است جمله قشنگی نیست اما مصداق این جمله مانند انجام ندادن عمل مستحب است كه به طور مثال طرف می‌گوید علاقه‌ای به انجام عمل مستحبی ندارم. با این حال این طور مصاحبه‌ها پس از بازی عمل زیبایی نیست و موجب تحریك هواداران می‌شود. ضمن این كه در این مورد صحبت با مرفاوی را در دستور كارم قرار داده‌ام.
وی از احضار میثم بائو به كمیته انضباطی خبر داد و افزود: مصاحبه‌ او موجب ذخیره‌سازی در اذهان هواداران تا دربی بعد می‌شود. در این مسابقه دو ناظر انضباطی وجود داشتند و منتظر گزارش آنها هستیم و پس از بررسی آنها اگر تخلفی صورت گرفته باشد در مورد آن تصمیم‌گیری می‌كنیم.
شریفی در مورد بحث میزبانی استقلال در این مسابقه و مشكلاتی كه هواداران این تیم درپی رعایت نشدن این میزبانی به وجود آمد گفت: قبل از بازی در میان هواداران هر دو تیم حاضر شدم و سعی كردم مشكلاتی كه در این زمینه وجود داشت برطرف كنیم. البته اصلی‌ترین مشكل ما بحث استقرار هواداران دو تیم در سكوها بود. در جلسه‌ای كه با مسئولان برگزاری این داشتیم این مورد بود كه چرا این بحث قبل از دربی مطرح می‌شود و تا دربی بعد مسكوت باقی می‌ماند.
رئیس كمیته انضباطی اضافه كرد: باید ابتدا مشخص كنیم در ورزشگاه‌ها جایگاه میزبان و میهمان كجاست؟ براساس میزبانی و میهمانی با توضیحات لازم این مقوله را با پشتوانه‌های لازم در بین هواداران جابیندازیم. هنگامی كه این مورد بیان شد دیگر هوادار در این بحث نمی‌كند كه حقی از ما ضایع شده است.
وی یادآور شد: میزبانی تیم‌ها بحثی است كه به پشتوانه‌سازی در صدا و سیما و رسانه‌ها احتیاج دارد و دوستانی كه در این زمینه مسئول هستند باید كار فرهنگی انجام دهند تا اذهان در این مورد آماده شوند. ضمن این كه مرتبا باید این مورد تكرار شود تا در بحث جغرافیایی ورزشگاه آزادی جایگاه هواداران دو تیم هنگامی كه میزبان هستند، كجا است، تا این موضوع به یك امر بدیهی مبدل شود.
شریفی تأكید كرد: هیچ فرقی بین این دو تیم برای ما وجود ندارد زیرا به اعتبار این كه پشتوانه مردمی در این دو تیم وجود دارد باید ما به عشق آنها كار كنیم.
شریفی درباره بازار سیاه بلیت فروشی گفت: این مورد را باید از عزیز محمدی سئوال كنید. البته در این مورد باید طرح خوب آذری مدیرعامل مجموعه ورزشی آزادی عملی شود. وی طرح كاملی را برای رفع این مشكلات پیشنهاد داده است كه با اجرای آن می‌توان بیشتر مشكلات را برطرف كرد.


نوع مطلب :

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
arletteblasl.blog.fc2.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 09:17 ب.ظ
Heya i'm for the primary time here. I came across this board and I to find It really helpful & it helped me out much.

I'm hoping to present something again and help others
such as you aided me.
foot pain arch
دوشنبه 5 تیر 1396 04:45 ق.ظ
Inspiring story there. What occurred after?
Take care!
http://ashleighhermenau.pixnet.net
شنبه 27 خرداد 1396 03:42 ق.ظ
At this time I am going away to do my breakfast, when having my breakfast coming over again to read further news.
velvetzipse.wordpress.com
پنجشنبه 18 خرداد 1396 08:25 ب.ظ
Have you ever thought about including a little bit
more than just your articles? I mean, what you say is
valuable and everything. Nevertheless just imagine if you added some great visuals or video clips to give your posts more, "pop"!
Your content is excellent but with images and video clips, this blog could definitely
be one of the best in its field. Wonderful blog!
http://courageousvisit64.snack.ws
چهارشنبه 3 خرداد 1396 07:19 ب.ظ
This information is worth everyone's attention. Where can I find out
more?
Francesca
جمعه 29 اردیبهشت 1396 07:46 ق.ظ
Hello, Neat post. There's an issue with your website
in internet explorer, might check this? IE nonetheless is the market leader and a large
portion of people will miss your great writing because of this problem.
goodmanlaj205.livejournal.com
جمعه 22 اردیبهشت 1396 08:32 ق.ظ
Great web site you have here.. It's hard to find good quality writing like yours
these days. I honestly appreciate individuals like you!
Take care!!
manicure
جمعه 8 اردیبهشت 1396 06:55 ق.ظ
Thank you for some other informative site. The place
else could I get that type of info written in such a perfect
approach? I've a undertaking that I'm simply now
running on, and I've been on the glance out for such info.
BHW
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 06:10 ب.ظ
hello there and thank you for your info – I have definitely picked up
something new from right here. I did however expertise several technical issues using this site, as I experienced to reload
the web site a lot of times previous to I could get it
to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will very
frequently affect your placement in google and could
damage your quality score if ads and marketing
with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and could look out for a lot more of your respective
interesting content. Ensure that you update this again very soon.
manicure
شنبه 2 اردیبهشت 1396 10:48 ق.ظ
Heya i'm for the primary time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out
a lot. I'm hoping to present something again and aid others such as
you helped me.
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 06:33 ب.ظ
Fastidious answer back in return of this difficulty with
firm arguments and explaining everything regarding that.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر